sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl

niedziela, 18 sierpień, 2019r. .::. Heleny, Ilony .::. najnowszy artykuł: Grają Pniówek i <sub>&rdquo;</sub>Goczały&rdquo;
Szukaj w serwisie:

28-04-2019 10:27
Wiosną niepokonani, ale stąpają twardo po ziemi
Iskra wyrównała z karnego po faulu odgwizdanym na Piotrze Nodze.
Sześć zwycięstw i jeden remis – to wiosenny bilans Iskry Pszczyna. Po sobotniej wygranej nad Górnikiem MK Katowice pszczynianie umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli klasy okręgowej (grupa I śląska).

Do spotkania z niżej notowanym Górnikiem MK Katowice pszczynianie przystąpili zbudowani wyjazdową wygraną w Imielinie, dzięki której wyprzedzili tamtejszą Pogoń w tabeli.
Tym razem w składzie Iskry zabrakło kontuzjowanego lidera drugiej linii – Tomasza Leszczyńskiego. Jego brak był widoczny.

Na prowadzenie już w 8. minucie wyszli goście. Strzał głową zawodnika z Katowic z ok. 6 metrów Wojciech Morkisz zdołał jeszcze odbić, ale wobec dobitki z dosyć ostrego kąta już był bezradny. Gospodarze odpowiedzieli akcją z 17. minuty, kiedy rozegranie Łukasza Mąki z Dariuszem Kotem sfinalizował strzałem z 15 metrów Tomasz Zawadzki. Bramkarz gości nie dał się jednak zaskoczyć. W 31. minucie sędzina Angelika Gębka podyktowała rzut karny (nie pierwszy i ostatni jak się miało okazać) dla Iskry. Piotr Noga wbiegł w pole karne i przewrócił się po starciu z obrońcą Górnika MK. Sędzina wskazała na jedenasty metr, co spotkało się z dużymi protestami przyjezdnych. Karnego na gola pewnie zamienił Dariusz Kot. Przed przerwą groźne strzały na bramkę katowiczan oddali jeszcze Mąka i Zawadzki.

Początek drugiej połowy też przyniósł kontrowersyjną decyzję sędziny. W 51. minucie odgwizdała faul w polu karnym tym razem na Dariuszu Kocie, z czym goście też nie mogli się pogodzić. Napastnik Iskry po raz drugi pewnie egzekwował jedenastkę. W 62. minucie znów za sprawą Kota zrobiło się 3:1.Tym razem wykorzystał dogranie Michała Wiery z prawej strony i strzałem z ok. 7 metrów nie dał szans bramkarzowi katowickiego klubu. W 69. minucie jakichkolwiek złudzeń gości mógł pozbawić Andrzej Żur, ale z bliska trafił tylko w słupek. Zamiast tego zrobiło się 2:3. Kontaktowego gola goście zdobyli w 76. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony i strzale głową. W 83. minucie katowiczanie byli blisko wyrównania. Tym razem z rzutu wolnego dośrodkowywali z lewej strony i też oddali strzał głową, ale Morkisz spisał się świetnie, wybijając piłkę zmierzającą do bramki tuż przy słupku.
Iskra, mimo nie najlepszej dyspozycji, dopisała na swoje konto kolejne trzy punkty. Do drugiej w tabeli Podlesianki traci siedem punktów.

– To był słaby mecz w naszym wykonaniu. Po bardzo dobrym meczu na Pogoni Imielin taki słabszy dzień mógł się zdarzyć. Cieszy, że mimo tego zdołaliśmy wygrać – mówi Robert Gąsior, trener Iskry Pszczyna.

O włączeniu się do walki o awans do IV ligi nikt w Pszczynie nie mówi. – W każdym meczu gramy o trzy punkty, ale na spokojnie. Mamy bardzo młodą drużynę, budujemy coś na przyszłość. Plan jest taki, żeby w przyszłym sezonie zaatakować. Zobaczymy jak to będzie wyglądało, których zawodników zdołamy zatrzymać. Na razie zbieramy po trzy punkty, ale przed nami ciężkie mecze z Podlesianką i Mikołowem. Stąpamy twardo po ziemi. Będziemy zadowoleni z pierwszej piątki na koniec sezonu – dodaje szkoleniowiec Iskry.

Klasa okręgowa (grupa I śląska) – 22. kolejka

Iskra Pszczyna – Górnik MK Katowice – 3:2 (1:1)
0:1 – 8. min, 1:1 – Kot (karny), 32. min, 2:1 – Kot (karny), 51. min, 3:1 – Kot, 62. min, 3:2 – 76. min

Iskra Pszczyna: Morkisz – Noga, Żelazo, Zjawiński, Kułagowski – Witek, Komraus, Wiera, Mąka (67. Żur), Zawadzki (46. K. Pustelnik) – Kot.