sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl

niedziela, 18 sierpień, 2019r. .::. Heleny, Ilony .::. najnowszy artykuł: Grają Pniówek i <sub>&rdquo;</sub>Goczały&rdquo;
Szukaj w serwisie:

24-03-2019 19:46
JUW–e zepsuło Wiśle Wielkiej powitanie wiosny
JUW–e bezlitośnie wykorzystało błędy Wisły Wielkiej.

Piłkarską wiosnę w tyskiej A–klasie zainaugurował mecz na szczycie. LKS Wisła Wielka po meczu z JUW–e Jaroszowice stracił pozycję lidera.

Na boisku w Wiśle Wielkiej spotkali się lider i wicelider rozgrywek. JUW–e przed tym meczem traciło do wiślan tylko dwa punkty.
Goście wyszli na prowadzenie już w 9. minucie gry. Duży błąd popełnił bramkarz gospodarzy, Szymon Nagiel, który po dośrodkowaniu wypuścił piłkę z rąk, przejął ją napastnik JUW–e i został popchnięty w polu karnym. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Goście rzut karny pewnie zamienili na gola. W 20. minucie Nagiel zrehabilitował się za wcześniejszą wpadkę, broniąc w sytuacji sam na sam. Osiem minut później dobrze zachował się z kolei przy strzale głową z pola karnego. Wisła Wielka przez większą część pierwszej połowy nie potrafiła stworzyć poważnego zagrożenia przed bramką JUW–e, choć w końcowych minutach to do niej należała inicjatywa. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej odsłony meczu piłka trafiła do będącego na ok. siódmym metrze przed bramką Sebastiana Wilka. Ten zdołał się obrócić i oddał strzał, ale bramkarz JUW–e wykazał się dużym refleksem.

Druga połowa mogła się zacząć w wymarzony sposób dla gospodarzy. W 47. minucie wykonywali rzut wolny z prawej strony boiska, po którym sędzia dopatrzył się zagrania ręką gości we własnym polu karnym. Do jedenastki” podszedł Radosław Kotas, ale bramkarz rywali obronił jego strzał. Dwie minuty później Wisła Wielka mogła już jednak cieszyć się z wyrównania. Długa piłka zagrana za plecy obrońców JUW–e trafiła do Jakuba Tabisia, który pomknął na bramkę gości i wykorzystał sytuację oko w oko z bramkarzem. Na nieszczęście dla gospodarzy w 61. minucie błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Jan Gołek, co skrzętnie wykorzystali przyjezdni, wychodząc znowu na prowadzenie. W 80. minucie mieli już dwubramkową zaliczkę po składnym kontrataku. Wiślanie nie złożyli jednak broni i już dwie minuty później znów tracili tylko jedną bramkę. Gola zdobył Wojciech Janowski, który oddał ładny strzał z ok. 17 metrów. Podopieczni Radosława Kotasa szukali wyrównującej bramki, ale seryjnie bite rzuty rożne nie przynosiły efektu. Tymczasem goście w doliczonym czasie gry jeszcze raz wyprowadzili szybką kontrę i przypieczętowali zwycięstwo, odbierając tym samym Wiśle Wielkiej pierwszeństwo w tabeli.

Klasa A (Tychy), 16. kolejka, 24 marca

LKS Wisła Wielka – JUW–e Jaroszowice – 2:4 (0:1)
0:1 (9. min), 1:1 – J. Tabiś (49. min), 1:2 (61. min), 1:3 (80. min), 2:3 – W. Janowski (82. min), 2:4 (91. min).

LKS Wisła Wielka: Nagiel – M. Gołek, R. Tabiś, J. Gołek, K. Janowski (77. Popek) – Spek (84. A. Ploch), W. Janowski, Walecki, R. Kotas, J. Tabiś – M. Ploch (25. Wilk).
(jack)
Wasze opinie
2019-03-25 11:12:48
Kibic
(public-gprs693926.centertel.pl)
Gdzie odpuszcza pierwszy mecz dopiero, goście faktycznie zepsuli nam święto, ale grali mądrzejsza piłkę nawet karny nam się nie należał.

2019-03-24 23:35:50
żorżbest
(85.17.24.66)
Bramkarz Wisły stosuje dietę Phelps'a, bez ćwiczeń. Sędzia brele filcowe. Szkoda karnego.