sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl

piątek, 24 maj, 2019r. .::. Joanny, Zuzanny .::. najnowszy artykuł: <sub>&rdquo;</sub>Ruły&rdquo; dogoniły Wisłę Wielką
Szukaj w serwisie:

16-03-2019 22:44
Odmieniona Łąka znokautowała Sokoła
Rafał Klaja miał w końcu wsparcie z przodu. Łączanie byli lespi od wolan pod każdym względem.
Przebudowany w przerwie zimowej LKS Łąka okazał się zdecydowanie lepszy od Sokoła Wola, w którym też doszło do sporych zmian personalnych.

W pierwszych minutach gry to wolanie przenieśli ciężar gry na połowę Łąki, ale gospodarze punktowali ich niczym rasowy bokser. W 9. minucie wyprowadzili szybką kontrę lewą stroną boiska – Rafał Klaja dograł do Sebastiana Smolarza, a ten zagrał przed kole karne do Michała Puchały. Doświadczony napastnik zielonych” wykorzystał sytuację oko w oko z Wojciechem Kołkiem.

Wolanie zdołali odpowiedzieć tylko niecelnym strzałem głową, oddanym przez Kacpra Kudybę, pozostawionego bez opieki przy rzucie rożnym. W 25. minucie fatalny błąd popełnił Rafał Kula. Piłkę odebrał mu Rafał Klaja, popędził na bramkę gości, minął obrońcę i bramkarza i skierował piłkę do siatki. W 39. minucie gospodarze już cieszyli się z trzeciego gola, ale piłka po strzale Sebastiana Smolarza zatrzymała się w kałuży na linii bramkowej. W 41. minucie Kołek faulował w polu karnym Klaję, po składnej akcji Puchały ze Smolarzem. Jedenastkę dla łączan wykorzystał Jakub Adamski.

W drugiej połowie wolanie niczym nie potrafili zaskoczyć gospodarzy. Jedyne czym się wyróżnili, to chamskim zachowaniem Kacpra Kudyby, które skutkowało dla niego czerwoną kartką. Ozdobą tej części gry był natomiast gol z rzutu wolnego Rafała Klai, który przymierzył w okienko z ok. 25 metrów. Na 5:0 podwyższył ładnym strzałem Tomasz Kulicki. To i tak był najniższy wymiar kary dla Sokoła, bo dogodne sytuacje dla łączan zmarnowali Puchała, Mateusz Paszek i Norbert Jarczok.

– Gospodarze punktowali nas strasznie, zwłaszcza w pierwszej połowie. Zagraliśmy bardzo słabo. Przede wszystkim różnicę robiło dwóch ofensywnych zawodników Łąki – Puchała i Klaja, którzy potrafili wziąć grę na siebie. U nas nie było dzisiaj kogoś takiego. Cierpimy bardzo i jeszcze ta niepotrzebna czerwona kartka. To był mój błąd, mogłem zdjąć Kudybę z boiska wcześniej. Jestem jednak przekonany, że w kolejnych meczach będzie lepiej – mówił po meczu trener pokonanych, Łukasz Biliński.

Klasa okręgowa (grupa I śląska) – 16. kolejka

LKS Łąka – Sokół Wola – 5:0 (3:0)
1:0 – Puchała (9. min), 2:0 – Klaja (25. min), 3:0 – Adamski (karny, 41. min), 4:0 – Klaja (69. min), 5:0 – Kulicki (86. min).

LKS Łąka: Szweda – Kraus, Adamski, Leśko, Kryger – R. Nowak (75. Kowalczyk), Kazanowski, Mateusz Paszek, Klaja (87. Szandurski), Smolarz (46. Kulicki) – Puchała (71. Jarczok).
Sokół Wola: Kołek – Wyrobek, Kula (46. Szmidt), Michalski, Jucha (67. M. Nowak) – Faruga (85. Tomala), Niesyto, Bula, Stefański – Kudyba, Pochopień (87. Śmieja).