sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl

sobota, 23 luty, 2019r. .::. Romany, Damiany .::. najnowszy artykuł: 17. Otwarte Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Tenisie Stołowym
Szukaj w serwisie:

11-02-2019 12:42
Jacek Majewski wicemistrzem Polski na 400 m!
(fot. archiwum) Jacek Majewski zdobył swój pierwszy, indywidualny medal mistrzostw Polski.

Lekkoatleta Iskry Pszczyna potwierdził wysoką formę i przynależność do czołówki polskich czterystumetrowców w kategorii do 20 lat.

W dniach 8–10 lutego w Toruniu odbyły się PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20. Podopieczny Marka Bieli wystartował w zawodach na dystansie 400 m.
Najpierw Jacek Majewski wygrał swój bieg eliminacyjny w czasie 48,66 s. W finale zawodnik pszczyńskiej Iskry pobiegł jeszcze szybciej, ustanawiając czasem 48,44 s rekord życiowy. Dało mu to srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski do lat 20.

Bardzo dobrze spisał się skoczek wzwyż, Michał Moroń, który zajął 4. miejsce w kategorii U18. 16–letni reprezentant Iskry po raz pierwszy w karierze pokonał wysokość 201 cm! Taki sam rezultat uzyskali trzeci i drugi zawodnik konkursu, a o tym, że Michał Moroń zajął miejsce tuż za podium zdecydowała większa ilość strąceń na niższych wysokościach.

– Poziom konkursu był bardzo wysoki. Michał pechowo strącił poprzeczkę na wysokości 204 cm. Rok temu do zdobycia medalu wystarczyło pokonanie 195 cm – podkreśla trener lekkoatletów Iskry Pszczyna, Marek Biela.

W sumie w zawodach wystarało ośmiu zawodników Iskry Pszczyna. Emilia Kiełkowska zajęła 7. miejsce w finale B biegu na 60 m.

– Tydzień przed mistrzostwami na zawodach w Spale Emilia potłukła bark i widać było, że nie jest w najlepszej kondycji mentalnej. Do awansu do finału zabrakło czterech setnych sekund – mówi Marek Biela.

12. miejsce w finale trójskoku (U18) zajęła Sonia Pala. Zawodniczka iskry uzyskała wynik 10,19 m. Także na 12. miejscu w biegu na 800 m (U20) został sklasyfikowany Adrian Zieleźnik (2 min 5 ss). W biegu na 400 m (U20) startowali ponadto Kamil Głąbek, Jakub Kita i Robert Płachecki. Zawody zakończyli odpowiednio na 22., 24. i 27. miejscu. Dwaj pierwsi poprawili swoje rekordy życiowe (51,46 s - Głąbek, 52,75 s - Kita).

A już 16 i 17 lutego w Toruniu odbędą się 63. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Wystartują w nich Jacek Majewski oraz Natalia Mach (trójskok), wychowanka Iskry Pszczyna, obecnie reprezentująca AZS AWF Katowice.