sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl

piątek, 22 listopad, 2019r. .::. Cecylii, Marka .::. najnowszy artykuł: Grają Pniówek i <sub>&rdquo;</sub>Goczały&rdquo;
Szukaj w serwisie:

29-01-2019 12:20
Grad medali lekkoatletów na mistrzostwach Śląska
Lekkoatleci Iskry Pszczyna zdobyli osiem medali mistrzostw Śląska.
Lekkoatleci Iskry oraz LKS–u Pszczyna błysnęli formą podczas Halowych Mistrzostw Śląska Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych w Ostrawie.

Zawody, które były jednym z ostatnich sprawdzianów przed Halowymi Mistrzostwami Polski Juniorów i Juniorów Młodszych (Toruń, 8–10 lutego) oraz HMP Seniorów (tydzień później), rozegrano 26 stycznia.
Lekkoatleci Iskry Pszczyna, podopieczni Marka Bieli, wrócili z Ostrawy z siedmioma złotymi i jednym srebrnym medalem. Z kolei zawodnicy LKS–u Pszczyna, trenowani przez Marzannę Helbik, zdobyli cztery medale (złoty, srebrny i dwa brązowe).

Już na wstępie zmagań znakomicie zaprezentował się 16–letni skoczek wzwyż, Michał Moroń, który w świetnym stylu pokonał wysokość 200 cm, zdobywając tytuł mistrza Śląska U–18. Reprezentant Iskry pokonał wszystkie kategorie z seniorami włącznie! 200 cm to aktualnie czwarty wynik w tym roku na świecie w kategorii U–18.

Następnie do głosu doszła sprinterka, 18–letnia Emilia Kiełkowska. Już w eliminacjach po raz kolejny pobiła należący do niej rekord Pszczyny w biegu na 60 m, uzyskując 7,75 s. Finał to już popis jednej aktorki – I miejsce, tytuł mistrzyni Śląska U–20, znakomity czas 7,70 s, kolejny rekord Pszczyny i minimum B na HMP seniorek. Emilia Kiełkowska pokonała replicas relojes znakomite i o wiele bardziej utytułowane rywalki. Na zakończenie zawodów biegła jeszcze dystans 200 m i minimalnie przegrała miejsce na podium. Zajęła czwartą lokatę z bardzo obiecującym wynikiem 25,54 s, poprawiając o ponad 1,5 s rekord życiowy.

Kolejne tytuły to dzieło juniora, 19–letniego Jacka Majewskiego. Pierwszy złoty medal zdobył w biegu na 60 m, ustanawiając w finale rekord życiowy – 6,95 s. Zdaniem trenera Marka Bieli, to naprawdę obiecujący prognostyk, tym bardziej, że w stojącym na wysokim poziomie biegu finałowym pokonał rywali specjalizujących się na najkrótszych dystansach. Dłuższy dystans, 300 m, Jacek Majewski potraktował jako przetarcie przed startem na 400 m w Mistrzostwach Europy Juniorów. I na tym dystansie był najlepszy, przybiegając do mety z rekordem życiowym – 34,70 s. To aktualnie piąty wynik w Europie na tym dystansie. W biegu na 300 m brali też udział inni zawodnicy Iskry, członkowie srebrnej sztafety MP U–18 z Warszawy z 2017 r. Kamil Głąbek pokonał dystans w rekordowym dla siebie czasie (36,94 s) i zajął piąte miejsce. Robert Płachecki pokonał dystans 300 m w czasie 38,77 s, zajmując dziewiąte miejsce. To zawodnik przygotowujący się do biegania dystansów płotkarskich, wracający do biegania po lekkim urazie.

Kolejny złoty medal i tytuł mistrza Śląska U–20 na dystansie 600 m wywalczył Adrian Zieleźnik. Lekkoatleta Iskry przebiegł ten dystans w czasie 1 min 24,91 s.

Dwa tytuły mistrzyni Śląska zdobyła wychowanka Iskry Pszczyna, obecnie zawodniczka AZS AWF Katowice, 20–letnia Natalia Mach. Zawodniczka przygotowująca się do HMP seniorek wystąpiła treningowo w skoku w dal oraz w swojej koronnej konkurencji – trójskoku. W trójskoku żadna zawodniczka nie zdecydowała się skakać z belki oddalonej od piaskownicy o 11 m. Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Republice Czeskiej (tylko jedna belka podczas konkursu), musiała oddać wszystkie skoki, skacząc samotnie po zasadniczym konkursie. W tej niekomfortowej sytuacji (małe przerwy) skoki wyglądały technicznie obiecująco, ale były minimalnie spalone. W jedynym mierzonym skoku Natalia Mach uzyskała 12,30 m, co jest jej rekordem życiowym w hali.

Srebrny medal zawisł na szyi 16–letniej Sonii Pali. W konkursie trójskoku (U–18) uzyskała wynik 10,54 m, przegrywając złoto zaledwie o 1 cm! To kolejny raz potwierdzone minimum A na HMP Juniorów Młodszych, co pokazuje, że ta debiutująca w trójskoku zawodniczka może znacznie poprawić swój wynik. Reprezentantka Iskry biegała też na dystansie 60 m, gdzie uzyskała rekord życiowy – 8,64 s.

W zawodach wystąpił także 18–letni Jakub Kita. W finale biegu na 200 m uzyskał wynik 23,82, co dało mu siódme miejsce. Poza konkursem wystąpiła młodziczka, rekordzistka Śląska w biegu na 2000 m, 15–letnia Zofia Kokoszka, która po raz kolejny poprawiła rekord życiowy na dystansie 1000 m, przybiegając do mety w czasie 3 min 09,68 s. To drugi wynik w tabelach krajowych w bieżącym sezonie wśród młodziczek U–16.

Dla LKS–u Pszczyna złoty medal wśród juniorów w biegu na 2000 m zdobył Łukasz Jatczak, przybiegając do mety w czasie 5 min 49,97 s. Srebro na tym samym dystansie wśród seniorek wybiegała Sylwia Indeka (6 min 13,70 s). Brązowe krążki wywalczyli natomiast Wiktoria Prządka w biegu na 1000 m juniorek młodszych (3 min 00,39 s) oraz Natan Fiedeń na dystansie 200 m wśród seniorów (22,02 s).
(jack)
Wasze opinie
2019-01-31 10:39:34
Mam przyjść wojem?
(public-gprs190405.centertel.pl)
Natan brąz z seniorami to dobry znak, trzeba teraz jeszcze tylko mocno popracować przez jakiś czas i będą kolejne sukcesy! Trzymam kciuki!