sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl
Używamy cookies m.in. w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszej strony (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
 
 
niedziela, 18 sierpień, 2019r. .::. Heleny, Ilony .::. najnowszy artykuł: Grają Pniówek i <sub>&rdquo;</sub>Goczały&rdquo;
Szukaj w serwisie:
 
   
04-12-2018 09:44
Mistrz Polski mistrzem Śląska w siatkonodze
(fot. Paweł Kanik/GOSiR Goczałkowice–Zdrój) Sebastian Dudek i Krzysztof Markowski. Faworyci nie zawiedli i wygrali III Mistrzostwa Śląska w Siatkonodze.
Krzysztof Markowski i Sebastian Dudek wygrali III Mistrzostwa Śląska w Siatkonodze. Zawody rozegrano 1 grudnia w hali Goczuś” w Goczałkowicach-Zdroju.

W turnieju siatkonogi rywalizowały 22 dwuosobowe zespoły. Najlepsza okazała się para Krzysztof Markowski i Sebastian Dudek. Obydwaj piłkarze znani są kibicom z występów na boiskach ekstraklasy. Markowski w ekstraklasie zagrał łącznie 81 spotkań w barwach Ruchu Radzionków, GKS-u Katowice, Polonii Warszawa i Odry Wodzisław. Obecnie gra w Warcie Kamieńskie Młyny.

Tam też karierę kontynuuje Sebastian Dudek, który w sezonie 2011/2012 wywalczył mistrzostwo Polski ze Śląskiem Wrocław. Reprezentował też barwy m.in. Widzewa Łódź, Zawiszy Bydgoszcz czy Zagłębia Sosnowiec.

Drugie miejsce w III Mistrzostwach Śląska w Siatkonodze zajęli Mariusz Zganiacz (ex Legia Warszawa, Korona Kielce, Odra Wodzisław, Piast Gliwice) i Jarosław Wieczorek (obecnie Odra Wodzisław, syn trenera Ryszarda Wieczorka). Na trzecim miejscu rywalizację zakończył trenersko-piłkarski duet Artur Mosna i Jacek Pańczak, a na czwartym Michał Puchała (LKS Łąka) i Wojciech Mróz (ex Polonia Bytom, obecnie Unia Kostowy).

W Goczałkowicach-Zdroju kibice mogli zobaczyć w akcji jeszcze kilku piłkarzy z przeszłością”, m.in. Dariusza Rzeźniczka (m.in. GKS Katowice, GKS Bełchatów, dwa mecze w reprezentacji Polski), Bogdana Pikutę (m.in. GKS Katowice, Widzew Łódź, Raków Czestochowa,136 meczów w ekstraklasie, 24 gole) czy Tomasza Owczarka (m.in. GKS Katowice, Korona Kielce, Polonia Bytom), a także piłkarzy lokalnych klubów, jak Michał Prusek (Pniówek Pawłowice) i Wojciech Dragon (LKS Goczałkowice-Zdrój)

Turniej siatkonogi ma już sześcioletnią tradycję. Zaczęło się 29 grudnia 2012 r. od zabawy zaproponowanej kolegom przez Michała Puchałę (pomysłodawca i organizator turnieju), który w okresie zimowej przerwy piłkarskiej rzucił hasło zagrajmy w siatkonogę”. Spodobało się i od zwycięstwa duetu Damian Galeja – Marcin Molek narodziła się tradycja. Z roku na rok do rywalizacji w goczałkowickiej hali zgłaszało się coraz więcej uczestników, których nazwiska świadczyły o tym, że siatkonoga ma swoich zagorzałych zwolenników. Od 2016 r. rywalizacja zyskała miano Mistrzostw Śląska.

Organizatorem III Mistrzostw Śląska w Siatkonodze był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju. Patronat nad imprezą objęli prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula oraz wójt gminy Goczałkowice-Zdrój Gabriela Placha.
(jack)
Wasze opinie
 
Treść:
Autor:
Wprowadzając komentarz akceptujesz regulamin vortalu SPS24.pl.
Sprawdz również naszą Politykę Prywatności
cyfra
   
Sps24.pl - Infopres.pl - Grupa Terrabit - Graphic project: Przemysław Czabrowski - Programmer: Rafał Oleśkowicz (utf-8, xhtml11.dtd)