sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl
Używamy cookies m.in. w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszej strony (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
 
 
czwartek, 23 maj, 2019r. .::. Iwony, Dezyderiusza .::. najnowszy artykuł: Sylwia Indeka mistrzynią Polski w biegu na 5000 m!
Szukaj w serwisie:
 
   
22-11-2018 14:55
W niecały rok wychowali medalistów mistrzostw Śląska
(fot. Dawid Musiolik) Piotr Pietrzak i Bartosz Łyżwa zostali w październiku najlepszymi kolarzami przełajowymi na Śląsku w swojej kategorii wiekowej.
UKS Krupiński Suszec kontynuuje tradycje kolarskie w tej gminie. W ciągu niespełna rocznej działalności klub wychował już mistrza i wicemistrza Śląska.

W latach 80. i 90. sekcja kolarska istniała w GKS–ie Krupiński Suszec, ale w 1999 r. zawiesiła działalność. Rok temu grupka zapaleńców postanowiła wskrzesić kolarskie tradycje w gminie Suszec. 29 grudnia 2017 r. powołano do życia UKS Krupiński Suszec.
W tej chwili w UKS–ie Krupiński Suszec kolarstwo szosowe i przełajowe trenuje ośmiu kolarzy w kategorii żak (rocznik 2007/2008), dziewięciu w kategorii młodzik (2005/2006) oraz 15 wentylków”, czyli dzieci z rocznika 2010 i młodsze.

– Zaczynaliśmy na zwykłych rowerach, w zwyczajnych ubraniach, jeżdżąc po lesie między Radostowicami a Kobiórem. Dziś wygląda to już dużo bardziej profesjonalnie. Mamy w klubie zarówno dziewczynki, jak i chłopców. Trenujemy trzy razy w tygodniu, mamy też zajęcia na basenie. W tym roku byliśmy na 21 wyścigach – na Śląsku, w Małopolsce i Wielkopolsce. W czerwcu braliśmy udział w mistrzostwach Polski szkółek kolarskich w Raszkowie k. Ostrowa Wielkopolskiego – mówi Paweł Pietrzak, prezes UKS Krupiński Suszec.

UKS Krupiński Suszec zdążył już ponadto być organizatorem kilku imprez kolarskich. W lutym w Suszcu odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Suszca w kolarstwie przełajowym, a we wrześniu szosowy wyścig kolarski o Puchar Wójta Gminy Suszec. Największym wyzwaniem dla klubu było jednak przygotowanie Mistrzostw Śląska w kolarstwie przełajowym w kategoriach żak, żakini, młodzik i młodziczka, które odbyły się 20 października. Impreza zakończyła się dużym sukcesem organizacyjnym i sportowym dla UKS–u Krupiński Suszec.

Dwójka kolarzy Krupińskiego – Piotr Pietrzak i Bartosz Łyżwa – nie miała sobie równych w kategorii żak. Piotr Pietrzak zdobył złoty medal, a tuż za nim finiszował Bartosz Łyżwa.

– Chłopcy pojechali po profesorsku. Biorąc pod uwagę krótki czas od kiedy trenują, jest to ogromny sukces. Muszę też zaznaczyć, że Piotrek choruje na cukrzycę typu I – mówi Paweł Pietrzak.

Wysoką formę chłopcy zasygnalizowali już miesiąc wcześniej, zdobywając 24 września w Gliwicach brązowy medal mistrzostw Śląska w jeździe dwójkami na czas.

W mistrzostwach Śląska w kolarstwie przełajowym w Suszcu wystartowało 120 zawodników, którzy rywalizowali na trasie zbudowanej na terenie pomiędzy GOK–iem a PGK–iem.

Więcej o UKS Krupiński Suszec czytaj na stronach sportowych najnowszego wydania Gazety Pszczyńskiej – nr 22 z 20 listopada.
(jack)
Wasze opinie
2018-11-29 16:39:03
GKS Krupniok
(188.147.40.186.nat.umts.dynamic.t-mobi)
Tak trzymać.. Brawo trenerze za wychowanków w tak krótkim czasie.. Może kiedyś zobaczymy Sypytkowskiego z GKS młodości
 
2018-11-23 11:26:11
gonzo
(88.135.165.247.static.kolnet.eu)
w końcu coś innego dla dzieciaków, a nie tylko piłka,piłka i piłka BRAWO
 
2018-11-22 20:35:42
marcin
(ip-109196058218.syrion.pl)
Super
 
 
Treść:
Autor:
Wprowadzając komentarz akceptujesz regulamin vortalu SPS24.pl.
Sprawdz również naszą Politykę Prywatności
cyfra
   
Sps24.pl - Infopres.pl - Grupa Terrabit - Graphic project: Przemysław Czabrowski - Programmer: Rafał Oleśkowicz (utf-8, xhtml11.dtd)