sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl

środa, 12 grudzień, 2018r. .::. Adelajdy, Aleksandra .::. najnowszy artykuł: Wymyśl hasło na ferie i zgarnij nagrodę
Szukaj w serwisie:

10-11-2018 21:07
Wynik lepszy niż gra
Obie ekipy nie ustrzęgły się błędów w defensywie.

Iskra Pszczyna wyraźnie wygrała u siebie w derbowym pojedynku z LKS–em Studzienice, choć goście na tak wysoką porażkę nie zasłużyli.

Pierwsze minuty zdecydowanie należały do LKS–u Studzienice, a gospodarze jedną nogą zostali chyba w szatni.
W 2. minucie Wojciech Janosz zagrał do Pawła Janosza, a ten uderzył mocno z 16 metrów. Wojciech Morkisz zdołał jednak wybić piłkę na rzut rożny. I znów było groźnie przed bramką Iskry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zrobiło się zamieszanie w polu karnym, ale po strzale gości z bliska i interwencji Morkisza piłka jeszcze raz opuściła plac gry. Do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Łukasza Grzechnika najwyżej wyskoczył Mateusz Żemła i studzieniczanie objęli prowadzenie w 4 minucie.

Gospodarze wyrównali w szczęśliwych okolicznościach w 13. minucie. Tomasz Cempura przedarł się z prawej strony boiska w pole karne i próbował dogrywać do partnerów po ziemi. Piłka odbiła się jednak od nogi Grzegorza Furtoka i wpadła do bramki pomiędzy Rafałem Janoszem a słupkiem. W 37. minucie studzieniczanie nie potrafili oddalić zagrożenia po rzucie różnym wykonywanym przez pszczynian. W polu karnym gości najlepiej odnalazł się Kamil Pustelnik, który wykorzystał niezdecydowanie R. Janosza i z bliska wpakował piłkę do siatki. Goście byli blisko wyrównania w 40. minucie, kiedy piłka po mocnym strzale Jana Tomaszczyka z 20 metrów minimalnie przeszła na poprzeczką. Ostatnie słowo przed przerwą należało do gospodarzy. Tym razem składną akcję przeprowadzili Łukasz Mąka i Tomasz Leszczyński, a wykończył ją strzałem z pola karnego Tomasz Zawadzki.

Druga część meczu rozpoczęła się identycznie jak pierwsza. To studzieniczanie mieli inicjatywę. Już w 47. minucie W. Janosz przejął w polu karnym Iskry piłkę dograną przez Ł. Grzechnika i w asyście obrońców gospodarzy precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał stojącego po przerwie w bramce Iskry Mateusza Tkacza. Kolejne minuty to dalsza przewaga gości, którzy najbliżej wyrównania byli w 56. minucie. Z prawej strony w pole karne zagrał Żemła, tam W. Janosz odegrał do nadbiegającego Ł. Grzechnika, ale ten strzelając z 15 metrów trafił wprost w Tkacza. W kolejnym fragmencie gry gospodarze nieco się otrząsnęli, czego efektem był groźny strzał Zawadzkiego oraz sytuacja sam na sam, którą zaprzepaścił Leszczyński. Gola na 4:2 gospodarze zdobyli po stałym fragmencie gry w 67. minucie. Piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego z lewej strony przejął Kamil Komraus i mocnym kopnięciem nie dał szans R. Janoszowi. Rezultat mógł podwyższyć dwie minuty później Mateusz Witek, ale będąc niepilnowanym przestrzelił z 10 metrów. Studzienice zagroziły jeszcze Iskrze w 75. minucie, ale po strzale Marcina Janosza i rykoszecie świetną interwencją popisał się Tkacz. Już w doliczonym czasie gry dwa razy w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Radosław Rakowski. Za pierwszym razem chybił, ale za drugim już był skuteczny.

– To był najsłabszy mecz w naszym wykonaniu w tej rundzie. Jedyne, co cieszy to zwycięstwo. Przez całą rundę nie zrobiliśmy tyle błędów w defensywnie, co dzisiaj – przyznał Robert Gąsior, trener Iskry Pszczyna.

– Tracąc bramki z niczego meczu się nie wygra. A dzisiaj straciliśmy trzy, cztery takie gole – ocenił z kolei Tomasz Malcharek, trener LKS–u Studzienice.

Klasa okręgowa (grupa I śląska) – 15. kolejka

Iskra Pszczyna – LKS Studzienice – 5:2 (3:1)

0:1 – Żemła (4. min), 1:1 – Cempura (13. min), 2:1 – K. Pustelnik (37. min), 3:1 – Zawadzki (45. min), 3:2 – W. Janosz (47. min), 4:2 – Komraus (67. min), 5:2 – Rakowski (90. min +3).

Iskra Pszczyna: Morkisz (46. Tkacz) – Cempura, Żelazo, Kocerba (71. Wiera), Noga – Witek, Zjawiński (32. Komraus), Mąka, Leszczyński (90. Żur), Zawadzki (90. Piech) – K. Pustelnik (71. Rakowski).

LKS Studzienice: R. Janosz – M. Tomaszczyk, Furtok (81. Leśnikowski), K. Grzechnik, J. Tomaszczyk – W. Janosz, Kumor (77. B. Janosz), Ł. Grzechnik, M. Janosz – P. Janosz (71. M. Pęszor), Żemła.
(jack)
Wasze opinie
2018-11-15 11:12:23
Kibic pszczyńskich drużyn
(188.146.130.176.nat.umts.dynamic.t-mob)
Do Zdziwiony – od 4 ligi w dół siedem zmian, pod warunkiem że 3 są do przerwy lub w przerwie. Więc mogli jeszcze jedną w przerwie zrobić. Jeżeli zmiany robi się tylko w 2 połowie to cztery.

2018-11-15 09:25:08
Zdziwiony
(ip-093157118149.multimetro.pl)
Ile zmian można wykonać podczas meczu na poziomie ligi okręgowej?iskra zmieniła połowę składu.6 zmian to chyba jak mecz sparingowy??!!

2018-11-14 15:42:31
Tłumacz
(public-gprs186345.centertel.pl)
Ale tu chodzi o najsłabszy mecz jeśli chodzi o defensywę.

2018-11-14 07:52:57
kpr
(77-255-84-201.adsl.inetia.pl)
Zagrali najsłabszy mecz w rundzie zdobywając aż pięć bramek. To był chuba mecz orlików.