sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl

środa, 12 grudzień, 2018r. .::. Adelajdy, Aleksandra .::. najnowszy artykuł: Wymyśl hasło na ferie i zgarnij nagrodę
Szukaj w serwisie:

07-10-2018 01:56
Ruły” rozgromiły Krupińskiego
LKS Rudołtowice–Ćwiklice odniósł zdecydowane zwycięstwo nad GKS–em Krupiński Suszec. W sobotę gości było stać jedynie na zdobycie bramki honorowej.

"Ruły" strzelanie rozpoczęły już w 3. minucie. Gospodarze wymienili kilka podań przed polem karnym, Beberok przygotował sobie miejsce i płaskim strzałem w lewy róg pokonał Kubika.
Trzy minuty później było już 2:0. Fatalny błąd popełnił jeden z obrońców gości, nie trafił w piłkę, przejął ją Szymon Przybyłka, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi. Gospodarze nie zwalniali tempa i w 17. minucie ponownie podwyższyli wynik. Swoją drugą bramkę zdobył Przybyłka pokonując Kubika mocnym strzałem głową, po bardzo dobrym dośrodkowaniu z prawej strony. To nie był koniec emocji w pierwszej połowie. W 24. minucie z rzutu wolnego kolejnego gola w tym sezonie próbował zdobyć Jędrysik. Piłka jednak zamiast wpaść do bramki otarła się jedynie o lewy słupek. W 30. minucie 100% okazję do zmiany wyniku miał Kątny, który przejął futbolówkę po niefrasobliwym zachowaniu gości i próbował przelobować wysuniętego z bramki Kubika. Piłka poszybowała niewiele ponad poprzeczką. W 45. minucie udało się gospodarzom zdobyć czwartą bramkę. Po zamieszaniu w polu karnym futbolówka trafiła do Miki, który pewnym strzałem podwyższył wynik. Zawodnicy z Suszca domagali się jeszcze odgwizdania zagrania ręką, ale sędzia uznał gola.

W sobotnim meczu Krupiński nie utrudniał znacząco zadania gospodarzom. W pierwszej połowie goście nie stworzyli sobie dogodnej okazji do zdobycia gola, chociaż to oni jako pierwsi oddali ceny strzał. W 2. minucie z rzutu wolnego uderzał Tomasz Mikołajec. Później zagrozić bramce Czmoka próbował jeszcze Grabiec, ale piłka po jego strzale przeleciała znacząco obok słupka. Dlatego do przerwy to gospodarze wygrywali 4:0.

W drugiej połowie obraz meczu uległ niewielkiej zmianie. Gra była bardziej wyrównana, nie obfitowała już w tyle sytuacji bramkowych. Zawodnicy Krupińskiego częściej podchodzili pod bramkę gospodarzy, ale nie przełożyło się to znacząco na okazje do zdobycia gola. W 83. minucie na 5:0 wynik ustalił Beberok, który dobrze odnalazł się w polu karnym i mocnym uderzeniem pokonał bramkarza. Gdy wydawało się, że w spotkaniu nic już się nie zmieni, goście zdobyli gola. 86. minucie Krupiński przeprowadził szybką akcję lewą stroną. Król zagrał prostopadłą piłkę wzdłuż bramki do Macieja Mikołajca, który wykończył podanie silnym strzałem z kilku metrów. Ostatecznie jednak LKS Rudołtowice–Ćwiklice odniósł pewne zwycięstwo. Zespół po dziewięciu kolejka znajduje się na trzecim miejscu, jednak trener Stanisław Bielenin nie chce na razie mówić o awansie. – Wszystko zależy od zawodników. Ja tylko szkole, a zawodnicy wykonują to na boisku. W ośmiu meczach dwa remisy, jedna porażka i same zwycięstwa. Myślę, że jak na możliwości klubu to dobrze – mówił rener Bielenin po meczu. – Dzisiaj przeciwnik nie był wymagający. Dlatego zrobiłem też cztery zmiany – dodał.

W zdecydowanie gorszej sytuacji znajduje się GKS Krupiński Suszec – Początek sezonu poniżej naszych oczekiwań. Budujemy zespól już od dwóch lat, zostaliśmy z miejscowymi chłopcami ze Suszca, B–klasą i ciężko to idzie. Jednak jeszcze nie koniec rundy i myślę, że pokażemy na co nas stać – mówił trener Krupińskiego, Jarosław Warzecha. Sobotni mecz jednak nie na leżał do udanych w wykonaniu jego podopiecznych. – Spodziewałem się więcej, zwłaszcza, że dobry mecz zagraliśmy w Bojszowach i z Chełmem Śląskim u siebie. Tu jechaliśmy pełni wiary, że będzie zdecydowanie lepiej, ale nie weszliśmy w mecz od razu, straciliśmy bramkę, a następnie kolejną po ewidentnych błędach. W drugiej połowie trochę lepiej to wyglądało, ale też na pewno przeciwnik trochę odpuścił, bo miał już wynik – mówił o meczu.

Klasa A (Tychy) – 9. kolejka
LKS Rudołtowice–Ćwiklice – GKS Krupiński Suszec 5:1 (4:0)

Skład LKS Rudołtowice–Ćwiklice:
Czmok, M. Czmajduch, Mizera, Kur, Żemła, D. Przybyła (P. Czmajduch), M. Beberok, Jędrysik (Łuka), Mika (Tendera), S. Przybyłka, Kątny (Kolny)

Skład GKS Krupiński Suszec: Kubik, Wieczorek, T. Mikołajec, Urbanek, Skaźnik (M. Mikołajec), Pastuszka (Masternak), Biber, Więcek, Król, Grabiec, Neumann

Bramki:
Dla Rudołtowic: M. Beberok (1:0; 5:0), S. Przybyłka (2:0; 3:0), Mika (4:0)
Dla Krupińskiego: M. Mikołajec (5:1)
(man)
Wasze opinie
2018-10-11 09:51:44
Do Sztole
(user-5-173-96-74.play-internet.pl)
Gościu jaki balonik? chłopcy grają i pokazują że potrafią wygrywać. Nikt nie mówi że są najlepsi w lidze. Przyjdą mecze z czołówką i jak się okaże że są słabsi to trudno, taki jest sport...