sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl
Używamy cookies m.in. w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszej strony (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
 
 
wtorek, 25 czerwiec, 2019r. .::. Łucji, Wilhelma .::. najnowszy artykuł: Grają Pniówek i <sub>&rdquo;</sub>Goczały&rdquo;
Szukaj w serwisie:
 
   
27-09-2018 12:53
Znakomite, 4. miejsce Zofii Kokoszki w biegu na 2000 m
Zofia Kokoszka

Na odbywających się w dniach 22-23 września w Bełchatowie Mistrzostwach Polski Młodzików (U16) świetnie zaprezentowała się lekkoatletka Iskry Pszczyna, Zofia Kokoszka.

Na najdłuższym, rozgrywanym po raz pierwszy dystansie 2000 m Zofia Kokoszka zajęła wysokie, 4 miejsce.
- Choć miejsce tuż za podium bywa dla sportowca zwykle dosyć bolesne, to mamy też czwarte miejsca, które niezmiernie cieszą. Poprawiony o ponad 17 s. rekord życiowy (obecnie 654,82 s.) oraz uzyskanie II klasy sportowej rekompensuje brak medalu - mówi Marek Biela, trener młodej lekkoatletki (ur. w grudniu 2004 r.).

Waleczna postawa biegaczki dopiero pierwszy rok startującej w kategorii U16 daje nadzieję na jeszcze lepsze wyniki w kolejnych mistrzostwach Polski, tym bardziej, że wszystkie medalistki biegu na 2000 m były rok starsze i od kolejnego roku będą już juniorkami (U18).

Na mistrzostwa Polski Zofia Kokoszka przyjechała z 14. wynikiem, który uzyskała wygrywając bieg na 2000 m (7’11,40 s.) podczas Mistrzostw Międzywojewódzkich w Bielsku-Białej, 9 września, co dało jej bezpośredni awans do MP U16 w Bełchatowie.

Uczennica SP 18 w Pszczynie trenuje od niespełna roku i debiutowała na zawodach tej rangi. - Wydaje się, że bardzo dobrze zniosła nienajlepsze warunki atmosferyczne, jak i duży stres, który towarzyszy zwłaszcza początkującym sportowcom - ocenia Marek Biela. - Obserwując rozwój karier zawodników sekcji lekkiej atletyki pszczyńskiej Iskry, możemy śmiało zaryzykować stwierdzenie, że pojawiła się kolejna zawodniczka w grupie tych utalentowanych, o których w Polsce jest i będzie głośno - dodaje trener.
(jack)
Wasze opinie
 
Treść:
Autor:
Wprowadzając komentarz akceptujesz regulamin vortalu SPS24.pl.
Sprawdz również naszą Politykę Prywatności
cyfra
   
Sps24.pl - Infopres.pl - Grupa Terrabit - Graphic project: Przemysław Czabrowski - Programmer: Rafał Oleśkowicz (utf-8, xhtml11.dtd)