sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl
Używamy cookies m.in. w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszej strony (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
 
 
wtorek, 25 czerwiec, 2019r. .::. Łucji, Wilhelma .::. najnowszy artykuł: Grają Pniówek i <sub>&rdquo;</sub>Goczały&rdquo;
Szukaj w serwisie:
 
   
26-09-2018 11:06
Wiktoria Prządka mistrzynią Polski do lat 16!
(fot. LKS Pszczyna) Wiktoria Prządka (druga od prawej) z trenerką Marzanną Helbik i koleżankami z LKS–u Pszczyna.
W dniach 22-23 września w Bełchatowie rozegrano PZLA Mistrzostwa Polski U16. Wiktoria Prządka z LKS-u Pszczyna zwyciężyła w biegu na 1000 m, ustanawiając rekord życiowy wynikiem 3:04,15.

Rywalizacja odbywała się w trzech seriach na czas, ustawionych według rankingu rekordów życiowych zawodniczek. W pierwszej serii startowały dziewczęta z najlepszymi wynikami uzyskanymi w tym sezonie.
- Wiktoria w swojej krótkiej karierze startowała tylko raz na 1000 m w Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików w Bielsku-Białej, 8 września br., uzyskując wynik 3:11, daleko odbiegający od jej możliwości. Jednak zwycięstwo na liderką tabel, Alicją Wójcik, upewniło nas w przekonaniu o szansie na dobry występ na Mistrzostwach Polski. Pomimo że odległy czas w tabelach nie predysponował Wiktorię do tego, by startowała w najsilniejszej serii, podjęła samotną walkę o jak najlepszy czas i zwycięstwo w trzeciej, teoretycznej najsłabszej serii. Choć niska temperatura i silny wiatr nie pomagał samotnie biegnącej Wiktorii, sięgnęła po najwyższy laur! Wiktoria, dzięki swojej postawie, stała się nieoficjalną bohaterką mistrzostw, co dla mnie, dla naszego klubu oraz miasta, którego nazwa brzmiała niejednokrotnie w głośnikach, jest ogromnym powodem do dumy! – cieszy się Marzanna Helbik, trenerka LKS-u Pszczyna.

W mistrzostwach brały udział również Sabina Głąbek i Zuzanna Pala, startujące pierwszy rok w kategorii U16. Dziewczęta dobrze poradziły sobie ze stresem związanym z udziałem w mistrzostwach, uzyskując odpowiednio wynik 1:41,14 (12. miejsce) oraz 1:44,90 (23. miejsce).

(źródło: LKS Pszczyna)
(jack)
Wasze opinie
 
Treść:
Autor:
Wprowadzając komentarz akceptujesz regulamin vortalu SPS24.pl.
Sprawdz również naszą Politykę Prywatności
cyfra
   
Sps24.pl - Infopres.pl - Grupa Terrabit - Graphic project: Przemysław Czabrowski - Programmer: Rafał Oleśkowicz (utf-8, xhtml11.dtd)