sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl
Używamy cookies m.in. w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszej strony (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
 
 
wtorek, 19 stycznia, 2021r. .::. Henryka, Mariusza .::. najnowszy artykuł: Portal sps24.pl poszukuje inwestora
Szukaj w serwisie:
 
   
07-08-2018 09:55
Katowiczanie wygrali Puchar Starosty
Gramy dla Ruska”, czyli drużyna złożona z młodych piłkarzy z Katowic, zdobyła XVIII Puchar Starosty Pszczyńskiego.

W niedzielę, 5 sierpnia, na obiektach Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie, odbyła się osiemnasta edycja Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Pszczyńskiego. Do turnieju zgłosiło się 20 drużyn, które podzielone na 4 grupy rywalizowały na dwóch boiskach. Wpierw, rozegrane zostały rozgrywki grupowe w grupach A i B, a później w C i D.

Grupę D, śmiało można było nazwać grupą śmierci”. Spotkały się tam dobrze znane w powiecie pszczyńskim drużyny – ATS Jakub Pszczyna, Ełka Team Pszczyna, Sami Swoi czy reaktywowany Rozwój Jankowice, którego barwy reprezentowali m.in. Tomasz Tomanek, Mateusz Jędrysik, Mateusz Żemła czy Andrzej Żupa. Drużyna z Jankowic była wśród czwórki, która zagrała w półfinałach. Stawkę uzupełnili jeszcze OKS 4 Kąty Pszczyna, Gramy dla Ruska i DNW. W półfinałach zderzyły się więc doświadczenie i młodość.

Jak okazało się po ostatnim gwizdku meczu finałowego, młodość w niedzielę wygrała. Gramy dla Ruska pokonali w finale OKS 4 Kąty 2:1 i zdobyli XVIII Puchar Starosty Pszczyńskiego. Zwycięzcy to młodzi piłkarze z Katowic, którzy piłkarskiego rzemiosła uczyli się w większości w szkółce Rozwoju Katowice.

Najlepszym strzelcem turnieju został Andrzej Żupa z Rozwoju Jankowice (9 goli), bramkarzem Tomasz Piłot (OKS 4 Kąty Pszczyna), a zawodnikiem Michał Szymakowski. Przyznano także wyróżnienie dla Tomasza Bałucha (0KS 4 Kąty Pszczyna) za świetną postawę w turnieju i wielkie zaangażowanie w grze dla drużyny.

– Turniej przebiegł w miłej, piłkarskiej atmosferze. Szkoda, że nie udało się zajść dalej – mówił Grzegorz Ryguła, kapitan Ośrodka nad Dokawą, który zakończył przygodę w turnieju na ćwierćfinale.

XVIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Pszczyńskiego
I. Gramy dla Ruska
II. OKS 4 Kąty Pszczyna
III. Rozwój Jankowice
IV. DNW
Najlepszy strzelec – Andrzej Żupa, Rozwój Jankowice (9 bramek)
Najlepszy bramkarz – Tomasz Piłot, OKS 4 Kąty Pszczyna
Najlepszy zawodnik – Michał Szymakowski, Gramy dla Ruska
Specjalne wyróżnienie – Tomasz Bałuch, OKS 4 Kąty Pszczyna

(źródło: POSiR Pszczyna)
(jack)
Wasze opinie
 
Treść:
Autor:
Wprowadzając komentarz akceptujesz regulamin vortalu SPS24.pl.
Sprawdz również naszą Politykę Prywatności
cyfra
   
Sps24.pl - Infopres.pl - Grupa Terrabit - Graphic project: Przemysław Czabrowski - Programmer: Rafał Oleśkowicz (utf-8, xhtml11.dtd)