sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl

piątek, 22 czerwiec, 2018r. .::. Pauliny, Flawiusza .::. najnowszy artykuł: 47,77 s Jacka Majewskiego w biegu na 400 m
Szukaj w serwisie:

11-06-2018 00:04
Bez mistrzostwa, ale cel osiągnęli
Gol Gołeczki (na zdjęciu z prawej) nie dał Brzeźcom pierwszego miejsca w B–klasie.
W ostatnim meczu sezonu 2017/2018 LKS Brzeźce walczył o mistrzostwo tyskiej B–klasy w bezpośrednim starciu z Woszczycami. Ostatecznie padł remis, dający pierwszą pozycję drużynie grającej w Radostowicach jako gospodarze.

Oba zespoły osiągnęły już swój cel i awansowały do klasy A. Jednak żadna z drużyn nie zamierzała odpuścić walki o pierwsze miejsce. Woszczycom do mistrzostwa klasy B wystarczał remis, Brzeźce potrzebowały zwycięstwa.

Zawodnicy wyszli na mecz zmotywowani, grając agresywnie. Jednak w pierwszym kwadransie niewiele działo się pod obiema bramkami. Piłkarze z Woszczyc wyglądali lepiej na boisku w Radostowicach, ale brakowało im celnych strzałów.

Groźnie zrobiło się w 23. minucie spotkania. Zespół z Woszczyc miał rzut rożny, po którym mógł paść bezpośrednio gol, gdyby jeden z obrońców Brzeźc nie wybił piłki z linii bramkowej. Futbolówka wylądowała w okolicach 40. metra, gdzie przejął ją Stęchły i podał do Wasyla. Gospodarze ucięli jednak kontrę jeszcze przed polem karnym.

Bramkę na 0:1 zdobył Paweł Gołeczka w 35. minucie. Michał Puda wyrzucił piłkę z autu do Gołeczki, który zacentrował w pole karne, nikt jednak nie przeciął podania i futbolówka wpadła do bramki. Gospodarze sygnalizowali jeszcze, że Stęchły w tej sytuacji absorbował bramkarza i znajdował się na pozycji spalonej, jednak sędzia uznał gola.

Piłkarze z Brzeźc nie cieszyli się długo z prowadzenia. Dwie minuty później Dawid Kancelista otrzymał crossowe podanie na lewą stronę i z piątego metra umieścił piłkę w bramce. Jeszcze przed przerwą minimalnie obok słupka uderzał Wasyl. Jednak wynik meczu nie uległ zmianie.

Po przerwie kilka razy próbował pokonać bramkarza Brzeźc Kamiński. Najbliżej gola był w 64. minucie kiedy piłka po jego silnym strzale trafiła w słupek. Obie drużyny miały jeszcze swoje szanse, jednak mecz w ostatnich minutach mógł rozstrzygnąć się na korzyść gości. W 90. minucie w stuprocentowej sytuacji znalazł się Adam Stęchły, który otrzymał piłkę przy linii bocznej boiska, wbiegł w pole karne i próbował pokonać bramkarza uderzają w długi róg. Ostatecznie piłka minęła słupek i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Trener LKS–u Brzeźce uznał remis za sprawiedliwy wynik. – Z przebiegu meczu ani jedna, ani druga drużyna nie zasłużyła na zwycięstwo. Choć mogliśmy przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę, chociażby w ostatniej akcji Adama Stęchłego. My wykonaliśmy swoje zadanie, awansowaliśmy. Lepiej by było z pierwszego miejsca, ale i tak jesteśmy zadowoleni – mówił po meczu Bartosz Sowa.

LKS Woszczyce – LKS Brzeźce 1:1 (1:1)

dla Brzeźc: 0:1 Paweł Gołeczka (35 min.)
dla Woszczyc: 1:1 Dawid kancelista (37 min.)

LKS Woszczyce: Śmieszek – Miguła (Wysokiński) – Koziarz – Pietrzok – Małecki – Kaszok – Tkocz (Mycoń) – Kamiński – Piórek (Pitlok)– Kancelista – Gajda (Dawiski)

LKS Brzeźce: Stebel – Puda – Moroń – Kuś – Gołka (Spychała) – Mańka – Gołeczka – Wasyl – Wojdyła (Gołek) – Stęchły – Śleziona

Żółte: Mańka (LKS Brzeźce), Śleziona (LKS Brzeźce), Kaszok (LKS Woszczyce)
(man)
Wasze opinie
2018-06-11 21:33:03
1964
(nat-susz2.10GBe.multi-telekom.pl)
Dlaczego typer na FP LKS Brzeźce został przerwany? Czy będzie w ogóle będzie jakiekolwiek rozstrzygnięcie?