sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl

piątek, 22 marzec, 2019r. .::. Katarzyny, Bogusława .::. najnowszy artykuł: Wyniki naszych z okręgówki
Szukaj w serwisie:

29-05-2018 12:03
Dziewięć medali lekkoatletów!
Natalia Mach skacze coraz dalej.
26 i 27 maja w Częstochowie odbyły się mistrzostwa Śląska w lekkoatletyce U–18 i U–20. Reprezentanci Iskry Pszczyna, podopieczni Marka Bieli, wrócili z dziewięcioma medalami.

Dwa medale zdobyła Natalia Mach, która od tego sezonu broni jednocześnie barw AZS AWF Katowice. Podopieczna trenera Marka Bieli wywalczyła złoto w trójskoku i srebro w skoku w dal.

W pierwszej konkurencji uzyskała wynik 12,64 m, co jest najlepszym rezultatem w kraju i 12. w Europie w kategorii U–20.

Dwa medale wśród juniorów wywalczył też Jacek Majewski. W finale biegu na 200 m pobiegł w czasie 22,20 s., co dało mu drugie miejsce. Z kolei na dystansie 100 m zajął trzecie miejsce (10,92 s.).

Wśród juniorek młodszych dwa brązowe medale – na 100 i 200 m – trafiły do rąk Emilii Kiełkowskiej. Bieg finałowy na 100 m młoda sprinterka pobiegła w czasie 12,23 s.

– To najlepszy wynik wśród kobiet w historii ziemi pszczyńskiej. Jeszcze nikt tutaj tak szybko nie biegał 100 metrów – podkreśla Marek Biela.

Kolekcję medali uzupełnili jeszcze: Adrian Zieleźnik (U–20, srebro na 800 m, 1 min 56,04 s. – rekord życiowy), Michał Moroń (U–18, brąz w skoku wzwyż, 190 cm), Jakub Kita (U–18, brąz na 400 m, 51,75 s.).

Na czwartych miejscach zawody ukończyli Kamil Głąbek (U–20) w biegu na 400 m (52,11 s., rekord życiowy) oraz Klaudia Łakota (U–18) w biegu na 100 m pł.