sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl
Używamy cookies m.in. w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszej strony (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
 
 
sobota, 23 luty, 2019r. .::. Romany, Damiany .::. najnowszy artykuł: 17. Otwarte Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Tenisie Stołowym
Szukaj w serwisie:
 
   
25-04-2018 10:08
LKUKS Pszczyna z nadziejami rozpoczął sezon
Mateusz Manowski, górski szosowy mistrz Polski z 2014 r. w kategorii junior młodszy, karierę kontynuuje w zawodowej grupie kolarskiej Hurom.
Kolarze z Pszczyny na przełomie marca i kwietnia rozpoczęli sezon. Ludowy Kolarski Uczniowski Klub Sportowy Pszczyna już od 14 lat z powodzeniem wychowuje adeptów kolarstwa.

LKUKS Pszczyna kolejny sezon zainaugurował 28 marca od wyścigu dla dzieci w Rydułtowach. Niektórzy z najmłodszych kolarzy mieli okazję po raz pierwszy poznać smak rywalizacji. W tym roku treningi w LKUKS Pszczyna rozpoczęło 12 chłopców i jedna dziewczynka w wieku 9, 10 i 11 lat.

Z kole starsi zawodnicy pszczyńskiego klubu wystartowali w silnie obsadzonym wyścigu szosowym w Sobótce. Na starcie stanęli w kategoriach młodzik, junior młodszy i junior.

- Wszyscy ukończyli wyścigi, nikt się nie potłukł, a wiosenne wyścigi obfitują w kraksy - mówi Klaudiusz Migdoł, trener LKUKS Pszczyna.

Oprócz dzieci z tegorocznego naboru, Klaudiusz Migdoł ma pod pieką dziewięciu starszych kolarzy w kategoriach młodzik, junior młodszy, junior i orlik. Ważną i docelową imprezą będą dla nich oczywiście mistrzostwa Polski rozgrywane w różnych kategoriach wiekowych w czerwcu i lipcu.

– Bardzo dobrze rokuje nasza juniorka młodsza, Małgorzata Manowska. Ma duże aspiracje - mówi Klaudiusz Migdoł. W krajowej czołówce w kategorii junior usadowił się ponadto Michał Wenglorz.

LKUKS Pszczyna już może pochwalić się sukcesami w wyścigach rangi mistrzostw Polski. W ubiegłym roku Michał Wenglorz był piąty w wyścigu ze startu wspólnego wśród juniorów, a Edyta Gołek czwarta w tej samej kategorii wśród kobiet. 12. miejsce w tym wyścigu zajęła jej klubowa koleżanka, Katarzyna Migdoł. Edyta Gołek to brązowa medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z 2016 r. w kategorii juniorka młodsza.

- Edyta jest bardzo utalentowana w konkurencjach torowych, dlatego od tego sezonu trenuje w klubie z Gliwic, bo tam ma większe możliwości rozwoju w kierunku kolarstwa torowego – mówi Klaudiusz Migdoł.

Inny wychowanek LKUKS Pszczyna, 19-letni Mateusz Manowski, górski szosowy mistrz Polski z 2014 r. w kategorii junior młodszy, już jako orlik startuje w zawodowej grupie kolarskie Hurom.

– W kwietniu znakomicie pokazał się w kategorii Elita na jednym z etapów dużego wyścigu Szlakiem Bursztynowym z Kalisza do Konina. Zabrał się w sześcioosobowej ucieczce i i wygrał dwie lotne premie. Jesteśmy z niego dumni – chwali wychowanka Klaudiusz Migdoł.

LKUKS Pszczyna może się poszczycić jeszcze jednym tytułem mistrza Polski, który w 2010 r. wywalczył na szosie Jakub Foltyn w kategorii junior młodszy.

W tym roku klub z Pszczyny będzie się koncentrował przede wszystkim na uczeniu kolarstwa najmłodszych. – Nauka kolarstwa jest czasochłonna, ale później jest z tego satysfakcja, a wyniki przychodzą same – podkreśla Klaudiusz Migdoł.

LKUKS Pszczyna założyli w 2004 r. Stanisław i Franciszek Gazdowie, znakomici kolarze, pochodzący z Pszczyny.
(jack)
Wasze opinie
 
Treść:
Autor:
Wprowadzając komentarz akceptujesz regulamin vortalu SPS24.pl.
Sprawdz również naszą Politykę Prywatności
cyfra
   
Sps24.pl - Infopres.pl - Grupa Terrabit - Graphic project: Przemysław Czabrowski - Programmer: Rafał Oleśkowicz (utf-8, xhtml11.dtd)