sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl

czwartek, 20 wrzesień, 2018r. .::. Filipiny, Eustachego .::. najnowszy artykuł: Festiwal Rekreacji i Sportu na rynku w Pszczynie
Szukaj w serwisie:

11-04-2018 21:14
Wolanie nie sprawili niespodzianki
Sokół miał niewiele do powiedzenia w meczu z liderem okręgówki.
W zaległym meczu 16. kolejki klasy okręgowej Sokół Wola podejmował lidera tabeli – Pogoń Imielin. Chociaż gospodarze mieli swoje szanse, to goście z Imielina byli drużyną lepszą i ostatecznie zwyciężyli 1:5.

Początek meczu był wyrównany. Sokół nie skupiał się tylko na obronie, ale starał się grać do przodu.
To właśnie gospodarze, jako pierwsi oddali groźny strzał. W 12. minucie po ładnej akcji uderzał na bramkę Bartłomiej Więckowski. Jednak już w 15. minucie indywidualnym rajdem popisał się zawodnik gości, Sebastian Bubrowski. Obrońcy Sokoła zmuszeni byli wybić piłkę na rzut rożny, który zakończył się strzałem Adriana Wojtaszka i pierwszą bramką dla Pogoni.

Przez następne minuty mecz toczył się już pod dyktando gości. W 25. minucie swoją siódmą bramkę w tym roku zdobył Przemysław Niewiedział, który mocnym strzałem podwyższył wynik spotkania na 0:2. Minutę później tablica świetlna pokazywała już 0:3. Sebastian Rzepa płaskim strzałem po ziemi pokonał bramkarza Sokoła, Wojciecha Czmoka.

Gospodarze najlepszą okazję na zdobycie bramki mieli w 39. minucie. W polu karnym faulowany był Piotr Bula i arbiter spotkania, Andrzej Gorzawski, podyktował jedenastkę”. Jednak to nie był dobry dzień dla wolan. Kapitan, Jakub Faruga uderzył w poprzeczkę. Swoje okazje wykorzystywali natomiast zawodnicy z Imielina. W 40. minucie gospodarze łatwo stracili piłkę przed swoim polem karnym. Skorzystał na tym Sebastian Bubrowski, który mocnym strzałem podwyższył wynik na 0:4. Taki rezultat utrzymał się już do przerwy.

Zmiana stron nie zwiastowała zmian w grze. Jednak w 49. minucie gospodarzom udało się zdobyć gola honorowego. Sędzia podyktował rzut wolny dla Sokoła. Dośrodkowanie w polu karnym przedłużył Marcin Bereza, a ostatecznie piłka spadła pod nogi Gabriela Pali, który umieścił ją w siatce. Pogoń stwarzała sobie kolejne okazję do zdobycia gola i w 54. minucie zawodnikom z Imielina udało się ponownie pokonać Wojciecha Czmoka. Dośrodkowanie na długi słupek z rzutu rożnego wykorzystał Łukasz Bundzyło.

Chociaż w dalszej części meczu zawodnicy obu drużyn próbowali zmienić jeszcze wynik, to ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 1:5.

Grający trener Sokoła Wola, Marcin Bereza przyznał, że tym razem jego zespół nie był w stanie postawić się Pogoni. – Drużyna z Imielina była lepsza. Mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, ale to było za mało na lidera – mówił.

Klasa okręgowa (grupa I śląska) – 16. kolejka

Sokół Wola – Pogoń Imielin – 1:5 (0:4)

0:1 – Adrian Wojtaszek (15. min); 0:2 – Przemysław Niewiedział (25. min); 0:3 – Sebastian Rzepa (26. min); 0:4 – Sebastian Bubrowski (40. min); 1:4 – Gabriela Pala (49. min); 1:5 – Łukasz Bundzyło (54. min)

LKS Sokół Wola: Czmok – Jucha – Bereza – Faruga (Kaczmarczyk) – Pala (Pelikański) – Bula – Sosna – Niesyto – Porczyński – Więckowski – Krawczyk (Stawowy)

Pogoń Imielin: Tworuszka – Skrzypek – Bundzyło – Malina – Wojtaszak – Cisoń – Bubrowski – Dreszer – Samek (Cubera) – Rzepa – Niewiedział (Żak)