sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl

poniedziałek, 21 maj, 2018r. .::. Tymoteusza, Wiktora .::. najnowszy artykuł: Pierwszy mecz finału dla Jastrzębia
Szukaj w serwisie:

13-02-2018 11:44
Bez medalu, ale z wartościowymi wynikami
Emilia Kiełkowska (z lewej) tym razem szósta w kraju.

Piąte, szóste i siódme, to najwyższe miejsca, jakie zajęli lekkoatleci z Pszczyny na zakończonych 11 lutego w Toruniu PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20.

Piąte miejsce w finale skoku w dal wśród juniorek (U20) zajęła Natalia Mach, wychowanka Iskry Pszczyna, a obecnie podopieczna Marka Bieli w AZS AWF Katowice. Tegoroczna złota medalistka w skoku w dal i trójskoku z Halowych Mistrzostw Śląska Juniorów, ustanowiła w Toruniu rekord życiowy, skacząc na odległość 5,71 m.
Niestety, pechowo Natalia Mach wystartowała w swojej drugiej konkurencji, nie zaliczając w trójskoku żadnej z trzech prób. Szansę na poprawienie humoru będzie miała już w dniach 17-18 lutego, kiedy weźmie udział w 62. PZLA Halowych Mistrzostw Polski seniorów, także w Toruniu.

W finale biegu na 60 m wśród juniorek młodszych (U18) pobiegła Emilia Kiełkowska, brązowa medalistka z ubiegłorocznych mistrzostw. Najpierw w biegu eliminacyjnym sprinterka z Pszczyny zajęła 3. miejsce, przybiegając do mety ze swoim najlepszym wynikiem w sezonie - 7,92 s. W finale Emila Kiełkowska pobiegła jeszcze szybciej, ustanawiając rekord życiowy - 7,86 s. Ten czas dał jej szóste miejsce w kraju.

Na tym samym dystansie sprinterskim wśród juniorów startował Jacek Majewski. W biegu eliminacyjnym zajął 2. miejsce z czasem 7,02 s. W finale sprinter Iskry Pszczyna osiągnął linię mety jako siódmy, ustanawiając rekord życiowy na poziomie 6,97 s.

Jak wypadli pozostali podopieczni Marka Bieli? Adrian Zieleźnik (junior) w biegu na 800 m został sklasyfikowany na 14. miejscu (1 min 59,73 s.), Jakub Kita (junior młodszy) w biegu na dystansie 300 m zakończył zawody z 22. czasem (37,80 s.), Kamil Głąbek (junior) dystans 400 m przebiegł w czasie 51.99 s. (rekord życiowy), co dało mu 19. miejsce, Klaudię Łakotę (juniorka młodsza) w biegu na 60 m przez płotki sklasyfikowano na 24. miejscu (9,64 s.), a Michał Moroń (junior młodszy) w skoku wzwyż zajął 12. miejsce z wynikiem 181 cm.