sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl
Używamy cookies m.in. w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszej strony (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
 
 
czwartek, 20 wrzesień, 2018r. .::. Filipiny, Eustachego .::. najnowszy artykuł: Festiwal Rekreacji i Sportu na rynku w Pszczynie
Szukaj w serwisie:
 
   
12-10-2017 13:46
Z Chorzowa przez Miedźną, Suszec po Żory
(fot. Roman Podfigórny) W powiecie pszczyńskim będzie można oglądać najlepszych polskich rajdowców.
Już w najbliższy weekend – w dniach 13–15 października odbędzie się 1. edycja Rajdu Śląska, ostatniej rundy tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Automobilklub Ziemi Tyskiej – organizator 1. Rajdu Śląska – opublikował mapy zawodów (patrz galeria), które będą finałową rundą Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także czwartą odsłoną tegorocznej rywalizacji w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska.
Gdzie na terenie powiatu pszczyńskiego?
W powiecie pszczyńskim najlepszych polskich rajdowców będzie można oglądać w: Gilowicach, Górze, Miedznej i Jankowice (OS Miedźna, sobota, od godz. 13.37 i 17.22), Suszcu (OS Suszec, niedziela, od godz. 11.12 i 16.40), a także w Golasowicach i Pielgrzymowicach (OS Bzie, niedziela, od godz. 9.12 i 14.27).

Kto pojedzie?

Wśród zawodników zgłoszonych do rundy krajowego czempionatu nie zabrakło Łukasza Habaja, czyli rajdowego mistrza polski z sezonu 2015. Pochodzący z Katowic kierowca, w Rajdzie Śląska wystartuje Fordem Fiestą R5, czyli najbardziej zaawansowanym samochodem, którym można startować w zawodach zaliczanych do kalendarza InterCars RSMP. Oprócz Habaja na liście zgłoszeń widnieją także trzy inne załogi w samochodach tej klasy. Na trasach Rajdu Śląska rozstrzygnie się pojedynek o tytuł wicemistrzów Polski. Stoczą go wiceliderzy punktacji – Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5) oraz zajmujący trzecie miejsce Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec (Ford Fiesta R5). Obie załogi w klasyfikacji dzielą zaledwie 3 punkty.

Zawodników zgłoszonych do mistrzostw Polski czekają dwa etapy. Pierwszy rozpocznie się w piątkowy wieczór, 13 października, od efektownego odcinka specjalnego przy Stadionie Śląskim, a zakończy ściganiem po ulicach Mikołowa, w sobotę, 14 października. W sumie do pokonania będzie siedem oesów o łącznej długości niemal 72 km. Etap będzie podzielony na dwie pętle. Pomiędzy nimi załogi pojadą na serwis zlokalizowany w Żorach – przy hipermarkecie Auchan. Serwis to okazja do zobaczenia mechaników rajdowych w akcji i przekonania się jak wiele są w stanie zrobić przy samochodzie w polowych warunkach, w ciągu zaledwie 15 minut.

Drugi etap 6. rundy Inter Cars RSMP składa się z sześciu oesów o łącznej długości 77,72 km, rozgrywanych w dwóch pętlach. W niedzielę, 15 października zawodnicy przejadą przez miejscowości w powiatach cieszyńskim i pszczyńskim oraz w Jastrzębiu–Zdrój. Meta 1. Rajdu Śląska została zaplanowana na rynku w Żorach.

Rajdy odbywające się w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska są krótsze niż te w mistrzostwach kraju, więc zawodnicy zgłoszeni do 4. Rundy RSMŚl mają do pokonania jeden etap. Rozpoczną go w sobotę, 14 października w Mikołowie, gdzie ruszą na trasę odcinka miejskiego przed stawką zawodników z RSMP. W niedzielę pretendenci do tytułu mistrza Śląska przejadą te same odcinki, co zawodnicy z RSMP, lecz w nieco skróconych wariantach, wymaganych przez regulamin RSMŚl.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Rozegranie rajdu samochodowego wiąże się z pewnymi niedogodnościami dla mieszkańców związanymi z ograniczeniami w ruchu. Fragmenty dróg, na których będą rywalizować zawodnicy są profesjonalnie zabezpieczone przez odpowiednie służby i wyłączane z normalnego ruchu na czas trwania danego odcinka specjalnego. Sekcje, które będą zamknięte są odpowiednio oznaczone na mapach rajdu. Jednocześnie organizatorzy 1. Rajdu Śląska proszą mieszkańców gmin, w których wytyczono odcinki specjalne, o zaplanowanie podróży tak, by w dniu rajdu uniknąć dróg wyłączonych z ruchu. Mieszkańców proszeni są również o zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, zwierzętom domowym i gospodarskim,, zabezpieczając je przed możliwością wtargnięcia na trasę zawodów.

Bezpieczne oglądanie rajdu samochodowego wymaga zachowania wszelkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku, a także ścisłego wykonywania poleceń ludzi czuwających nad bezpiecznym przeprowadzeniem rajdu, czyli policjantów oraz osób zabezpieczających trasę zawodów. Po przejeździe samochodu oznaczonego literą C” nie wolno przechodzić przez trasę odcinka, a także poza strefy wyznaczone taśmami. Ponadto na odcinek
specjalny bezwzględnie nie wolno wjeżdżać samochodami.
(jack)

Wasze opinie
 
Treść:
Autor:
Wprowadzając komentarz akceptujesz regulamin vortalu SPS24.pl.
Sprawdz również naszą Politykę Prywatności
cyfra
   
Sps24.pl - Infopres.pl - Grupa Terrabit - Graphic project: Przemysław Czabrowski - Programmer: Rafał Oleśkowicz (utf-8, xhtml11.dtd)