sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl
Używamy cookies m.in. w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszej strony (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
 
 
środa, 25 listopada, 2020r. .::. Katarzyny, Erazma .::. najnowszy artykuł: Portal sps24.pl poszukuje inwestora
Szukaj w serwisie:
 
   
28-07-2017 12:24
Anglicy grali w Pszczynie w badmintona

Grupa uczniów i studentów z Anglii każdego roku wybiera się na objazdowe wakacje”. Zwiedzają Europę (ale też USA, Kanadę czy Egipt), grając przy okazji w badmintona.
W tym roku byli w Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowinie, Słowacji, Rumunii, na Węgrzech i w Polsce. W środę, 26 lipca, znaleźli czas by zawitać do Pszczyny.

W związku z tym, że trochę więcej czasu spędzili w Państwowym Muzeum Auschwitz–Birkenau, to zwiedzanie Pszczyny ograniczyło się do wizyty na rynku oraz do spaceru po parku wokół zamku. Bardzo im zasmakowały dania w jednym z lokali gastronomicznych.

Dwie godziny grania na hali POSiR minęły bardzo szybko. Wcześniej jednak nastąpiło powitanie, wymiana proporczyka (specjalnie przygotowany na tę okazję) na pamiątki przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Pszczynie, UKS Plesbad oraz Urząd Miejski w Pszczynie.

Dla tak licznej (16 chłopców i 5 dziewczyn) grupy przygotowano osiem kortów. Grano w singlu, deblach i mikstach. Polacy przeciwko Anglikom, Anglicy z Polakami. I w tak różnych konfiguracjach, by się bliżej poznać i spędzić miło czas. Wynik sportowy był drugorzędną sprawą. UKS Plesbad reprezentowali przedstawiciele różnych grup: od najmłodszego Arturka po amatorów. Połączona grupa studentów z Hammersknott, Phoenix i Oxfordshire, mimo ogromnego zmęczenia (dwa tygodnie podróży i grania w badmintona) z uśmiechem na ustach stawała do kolejnych pojedynków. Z każdym chętnym rozmawiali, żartowali, opowiadali o swoich zainteresowaniach badmintonem i nie tylko.

Być może będzie to początek dłuższej znajomości. Kontakt z drużyną z Darlington udało się nawiązać dzięki uprzejmości pani Oli Dąbczyńskiej z Suchedniowa. Pomoc w przygotowaniu spotkania OKS Plesbad otrzymał od Powiatowego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie, Powiatu Pszczyńskiego, MORiS–u, Urzędu Miejskiego oraz Muzeum Zamkowego w Pszczynie.

(źródło: UKS Plesbad Pszczyna)
(jack)
Wasze opinie
 
Treść:
Autor:
Wprowadzając komentarz akceptujesz regulamin vortalu SPS24.pl.
Sprawdz również naszą Politykę Prywatności
cyfra
   
Sps24.pl - Infopres.pl - Grupa Terrabit - Graphic project: Przemysław Czabrowski - Programmer: Rafał Oleśkowicz (utf-8, xhtml11.dtd)