sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl
Używamy cookies m.in. w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszej strony (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
 
 
środa, 25 listopada, 2020r. .::. Katarzyny, Erazma .::. najnowszy artykuł: Portal sps24.pl poszukuje inwestora
Szukaj w serwisie:
 
   
23-12-2016 00:00
Badmintoniści z Pszczyny rozgościli się w stolicy
Rok 2016 był w pewnym sensie przełomowy dla pszczyńskiego badmintona. We wrześniu do reprezentującego barwy narodowe i trenującego w Warszawie Pawła Pietryi dołączyła kolejna zawodniczka UKS–u Plesbad Pszczyna – Kornelia Marczak.
Odkąd przed kilkoma laty Paweł Pietryja przeniósł się z Pszczyny do stolicy, bez wątpienia rozwinął się sportowo, o czym mogą świadczyć choćby jego tegoroczne osiągnięcia. Pszczynianin tylko w 2016 roku wystąpił w turniejach w Islandii, Austrii, Portugalii, Francji, Finlandii, Szwecji, Grecji, Czechach, Szkocji, Walii, Turcji, a oprócz zawodów rozgrywanych na terenie Polski rywalizował także na Węgrzech czy we Włoszech, zdobywając łącznie dwa złote medale, dwa srebrne i dwa brązowe.
Jak Paweł Pietryja ocenia miniony rok? – Największym osiągnięciem było srebro zdobyte w mikście na Węgrzech, będące dla mnie i Anety Wojtkowskiej pierwszym finałem w kategorii challenge. Bardzo ważny dla mnie był też srebrny medal zdobyty w Bieruniu podczas Varcolor Polish Internatinal, gdzie za rok zamierzam zgarnąć złoto. Naszym obecnym celem jest wejście do najlepszej 50. światowego rankingu, w którym aktualnie zajmujemy 62. miejsce. Od nowego roku nasz cel wzrośnie i do końca sezonu chcemy zakręcić się w okolicach najlepszej 30. Aby się to stało, planujemy zgrupowanie w Azji i udział w tamtejszych turniejach. Nie ukrywamy, że szukamy sponsorów, którzy pomogą nam w tym, żeby za cztery lata zakwalifikować sie na upragnione Igrzyska Olimpijskie. Jesteśmy w doskonałym wieku do tego i mamy bardzo wielki apetyt na tę imprezę sportową – zdradza plany wychowanek UKS–u Plesbad.

Kiedy Paweł Pietryja rywalizował w zmaganiach w kolejnych krajach Europy, jego młodsza koleżanka z Pszczyny, Kornelia Marczak stawiała w Warszawie pierwsze kroki, szlifując formę pod okiem trenerów kadry narodowej. – Pierwsze dni w stolicy wiązały się ze sporymi emocjami. Mimo, że znałam wszystkich w kadrze, zastanawiałam się jak zostanę przyjęta. Na szczęście okazało się, że panuje tam doskonała atmosfera i nie ma żadnych podziałów. To dla mnie świetna sprawa, bo osiem lat temu siedziałam przed telewizorem kibicując naszej najlepszej polskiej parze mikstowej na Igrzyskach Olimpijskich marząc, aby móc kiedyś stanąć na ich miejscu, a w chwili obecnej mam możliwość trenowania razem z nimi. To najlepszy przykład na to, że warto sobie wyznaczać cele, do których dążymy i spełniać marzenia – mówi Kornelia Marczak.

Aklimatyzację zawodniczki w stolicy przyspieszył starszy kolega, Paweł Pietryja. – Kiedy zaczynałam przygodę z badmintonem Paweł juz osiągał sukcesy i już wtedy był wzorem, przykładem, że można osiągnąć sukces. To, że znajduję się w Warszawie to też jego zasługa, bo bardzo chciałam iść w jego ślady. Nie sposób przy tym wszystkim zapomnieć o trenerze Damianie Pławeckim, któremu tak naprawdę oboje zawdzięczamy najwięcej – opowiada o swoich odczuciach Kornelia Marczak, której największym tegorocznym sukcesem obok awansu do kadry okazał się złoty medal w singlu wywalczony w Mistrzostwach Polski Juniorów. Jak to zwykle bywa, jej apetyt na kolejne wyzwania i sukcesy rośnie w miarę jedzenia. – Chciałabym wystąpić w drużynowych Mistrzostwach Europy w Lubinie w lutym, a także powalczyć o kolejne medale MP. Liczę również na możliwość zaprezentowania się w turnieju zagranicznym – zdradza plany i marzenia zawodniczka.
(tok)
Wasze opinie
 
Treść:
Autor:
Wprowadzając komentarz akceptujesz regulamin vortalu SPS24.pl.
Sprawdz również naszą Politykę Prywatności
cyfra
   
Sps24.pl - Infopres.pl - Grupa Terrabit - Graphic project: Przemysław Czabrowski - Programmer: Rafał Oleśkowicz (utf-8, xhtml11.dtd)