sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl

środa, 18 styczeń, 2017r. .::. Piotra, Małgorzaty .::. najnowszy artykuł: Uwaga pasjonaci lokalnego sportu!
Szukaj w serwisie:

17-06-2016 14:26
Sześć medali lekkoatletów Iskry Pszczyna

Pierwsza połowa czerwca była bardzo udana dla lekkoatletów reprezentujących barwy pszczyńskiej Iskry. W odbywających się w dwa pierwsze weekendy miesiąca zdobyli łącznie sześć medali.

W Częstochowie rozpoczął Jacek Majewski, który choć w biegu na 100m zajął czwarte miejsce, to jednak wynik 11,14s stawia go w gronie jednych z najszybszych juniorów młodszych w Polsce. W drugim dniu Mistrzostw zawodnik Iskry Pszczyna zmierzył się z dystansem dwa razy dłuższym i tym razem wywalczył brązowy medal w czasie 22,41s (co jest oczywiście rekordem życiowym). Warto zauważyć, że podopieczny trenera Marka Bieli od początku tego sezonu biega bez żadnych kompleksów i z każdym startem niczym pędząca lokomotywa nabiera tempa!

Nie zawiodła Natalia Mach, która dzielnie walczyła na skoczni w dal i w ostatniej próbie uzyskała wynik 5,32m, co pozwoliło na zdobycie tytułu Vice Mistrzyni Śląska Juniorek Młodszych. Wspaniale zaprezentowała się w finale biegu na 100 m Katarzyna Krasoń, która ten najkrótszy dystans pokonała w czasie 13,05s (rekord życiowy) i zajęła 5 miejsce. W biegu na 800m zarówno Mikołaj Zatorski (202,15s), jak i Adrian Zieleźnik (2’02,06s) uzyskali rekordy życiowe i choć tym razem nie udało się zdobyć medalu, to jednak cieszą postępy tych młodych zawodników.

Kolejne zmagania na bieżni miały miejsce w Sosnowcu, gdzie odbyły się Mistrzostwa Śląska Młodzików. I z tej imprezy przywieźliśmy kolejne trzy medale. Złoty medal w skoku wzwyż przebojem zdobyła debiutująca na zawodach Natalia Rachańska, która pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 150cm. Srebrny medal w skoku w dal wywalczył Jakub Kita, który zajął również czwarte miejsce w biegu na 600m z czasem 1,31,03 min. (rekord życiowy). Tytuł Vice Mistrzyni Śląska Młodziczek w biegu na 100m zdobyła Emilia Kiełkowska, która dwukrotnie na tych zawodach poprawiała swój rekord życiowy. Najpierw w biegu eliminacyjnym 12,72s. (wiatr 0,0m/s) a następnie w finale osiągnęła wynik 12,51s (wiatr +2,6m/s). Warto dodać, że Emilia uzyskała II klasę sportową, a pokonana została tylko przez Julię Polak aktualnie najszybszą młodziczką w Polsce. Znakomite wyniki uzyskane przez tych trzech młodzików zaowocowało powołaniem ich do Śląskiej Kadry Młodzików.

Również pozostała trójka lekkoatletów poprawiła swoje rekordy życiowe. Agnieszka Machowicz w biegu na 100m osiągnęła rezultat 13,58s, zaś w biegu na 300m zajęła 8 miejsce z czasem 44,70s. Klaudia Łakota zajęła 6 pozycję w skoku w dal oraz 5 w biegu na 80m ppł. W biegu na 600m zaś Dominik Pala uzyskał wynik 1,34,95 min. i zajął 9 lokatę.

Ostatnie zawody, tym razem dla najmłodszej kategorii wiekowej rozegrane zostały w Chorzowie. Tam tytuł Mistrzyni Śląska Dzieci Starszych w skoku w dal zdobyła Sonia Pala, która odegrała się za Halowe Mistrzostwa Śląska w Raciborzu, gdzie stanęła na najniższym stopniu podium. Tym razem nie dała szans rywalkom i juz w pierwszej próbie oddała skok na odległość 4m i 40cm, a ostatecznie zwyciężyła z wynikiem 4m i 52cm! W biegu na 600m swój debiut zaliczyła Zofia Kokoszka (rocznik 2004), która uzyskała bardzo dobry rezultat 1,59,41min.

Łącznie lekkoatleci Iskry Pszczyna zdobyli sześć medali: dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy. I choć zbliżają się wakacje, to dla podopiecznych trenerów Marka i Moniki Bieli będzie to pracowity czas spędzony na obozach sportowych, a także na kontrolnych startach na stadionach śląskich i nie tylko.