sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl
Używamy cookies m.in. w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszej strony (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
 
 
piątek, 20 kwiecień, 2018r. .::. Agnieszki .::. najnowszy artykuł: <sub>&rdquo;</sub>Goczały&rdquo; nie dały rady Drzewiarzowi – wyniki ze środy
Szukaj w serwisie:
 
   
29-03-2016 10:32
Trenuj biegi z Ewą Kucharską!
Ewa Kucharska do zwycięstw w pszczyńskim biegu w latach 2014 i 2015 chce dopisać trzeci triumf z rzędu.

Trwają przygotowania do czerwcowego V Carbo Asecura Biegu Pszczyńskiego o Puchar Burmistrza Pszczyny. Wraz z mieszkańcami Pszczyny trenuje Ewa Kucharska, która już myśli o obronie tytułu.

Od 5 marca w każdą sobotę (za wyjątkiem 26 marca) pszczynianie mają okazję szlifować formę do zawodów pod okiem trenerki Marzanny Helbik, a także trenera Mirosława Gołębiewskiego i jego dobrze znanej w Pszczynie podopiecznej, Ewy Kucharskiej. - Wydaje mi się, że z każdym rokiem przybywa uczestników tych zajęć. Są stali bywalcy, ale nie brakuje też nowych twarzy. Z kolei ci, którzy biegali z nami w latach poprzednich coraz częściej trenują samodzielnie – mówi broniąca zdobytego w pszczyńskim biegu tytułu w latach 2014 i 2015 zawodniczka.

Aby w sobotni poranek biegać po pszczyńskim parku w jej towarzystwie wcale nie trzeba być specjalnie zaprawionym w bojach. – Poziom uczestników jest zróżnicowany. Niektórzy stawiają pierwsze kroki, a inni są bardziej zaawansowani. Każdy dobiera sobie tempo według własnego samopoczucia i możliwości. Co ważne, wśród chętnych są zarówno młode osoby, jak i emeryci. Takich ludzi podziwiam szczególnie, że przychodzą pomimo wieku – dodaje Ewa Kucharska, która zaznacza łatwość podejmowania wysiłku fizycznego w grupie. - Najgorzej zaczynać samemu. Takie zajęcia są najlepsze na początek.

Pszczynianka nie ukrywa, że w tym roku również myśli o obronie tytułu. - W chwili obecnej skupiam się na maratonie i biegam dłuższe dystanse, ale na ten bieg poświęcę specjalne przygotowania, na które mam jeszcze trochę czasu. Najpierw w zależności od formy i stanu zdrowia zamierzam wystartować w połowie kwietnia w PZU Maratonie Łódź, bądź tydzień później w Warsaw Orlen Maratonie. Później powoli zacznę myśleć o biegu w Pszczynie, który na pewno będzie mnie stresował, bo nie dość, że u siebie, to jeszcze bronię tytułu – tłumaczy Ewa Kucharska.

(Tomasz Kropidło)
Wasze opinie
 
Treść:
Autor:
Wprowadzając komentarz akceptujesz regulamin vortalu SPS24.pl.
Sprawdz również naszą Politykę Prywatności
cyfra
   
Sps24.pl - Infopres.pl - Grupa Terrabit - Graphic project: Przemysław Czabrowski - Programmer: Rafał Oleśkowicz (utf-8, xhtml11.dtd)