sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl
Używamy cookies m.in. w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszej strony (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
 
 
sobota, 06 marca, 2021r. .::. Róży, Wiktora .::. najnowszy artykuł: Portal sps24.pl poszukuje inwestora
Szukaj w serwisie:
 
   
25-02-2016 10:16
Sport to również porażki. Tenisistki stołowe ULKTS-u przed rundą rewanżową
Drużyna ULKTS–u składa się w większości z bardzo młodych zawodniczek.

Na półmetku rozgrywek tenisistki stołowe ULKTS Pszczyna zamykają tabelę II ligi. Czy runda rewanżowa będzie dla nich lepsza?

Kiedy żeńska drużyna ULKTS-u Pszczyna w ubiegłym roku awansowała do rozgrywek II ligi, wiadomo było, że przed młodym zespołem prowadzonym przez Janusza Friebe stoi nie lada wyzwanie. Z każdym kolejnym spotkaniem ta prawda jedynie się potwierdza.

W pierwszej rundzie rozegraliśmy 15 meczów i niestety nie udało nam się nic wygrać, choć stoczyliśmy bardzo wyrównaną walkę z zespołem z Bielska-Białej, z którym przegraliśmy 4:6, a można było przynajmniej zremisować z Chróścicami czy Ruchem Pniów, gdzie przegrywaliśmy w tym samym stosunku punktowym – mówi szkoleniowiec.

Zważywszy na młody wiek zawodniczek klubu z Pszczyny, porażki mogą mieć na ich dyspozycję bardzo różny wpływ. - Dziewczyny są bardzo zmobilizowane i ambitne. To sprawia, że przejmują się meczem i często będąc pod dużą presją nie grają na swoim poziomie. To dla nas poligon doświadczalny. Niektóre charaktery się mobilizują, a inne są paraliżowane. Zarówno dla mnie jak i drużyny to doświadczenie, jakby trening mentalny. Żeby wznosić się na wyższy poziom, musimy ciągle pracować nad udoskonaleniem siebie. Na to potrzeba jednak sporo czasu – tłumaczy Janusz Friebe.

Czy są szanse na to, żeby pszczynianki w przyszłym roku również rywalizowały w II lidze? – Będący bezpośrednio przed nami LUKS Korfantów ma siedem punktów, więc żeby wygrać musimy wygrać kilka spotkań. Pojawił się nawet pomysł, żeby ściągnąć doświadczoną zawodniczkę na drugą rundę, ale to byłoby na siłę. Jeśli nie uda się własnymi siłami utrzymać, trzeba się pogodzić ze spadkiem za to będziemy grać swoimi zawodniczkami i to jest najważniejsze. Myślę, że wrócimy silniejsi po roku gry w III lidze – przekonuje trener tenisistek stołowych ULKTS-u Pszczyna.

(Tomasz Kropidło)
Wasze opinie
 
Treść:
Autor:
Wprowadzając komentarz akceptujesz regulamin vortalu SPS24.pl.
Sprawdz również naszą Politykę Prywatności
cyfra
   
Sps24.pl - Infopres.pl - Grupa Terrabit - Graphic project: Przemysław Czabrowski - Programmer: Rafał Oleśkowicz (utf-8, xhtml11.dtd)