sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl
Używamy cookies m.in. w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszej strony (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
 
 
niedziela, 25 października, 2020r. .::. Darii, Kryspina .::. najnowszy artykuł: Portal sps24.pl poszukuje inwestora
Szukaj w serwisie:
 
   
14-05-2015 14:15
W piłkę ręczną na murawie? Tylko w Pszczynie!

Uczniowie szkół podstawowych udowodnili, że w piłkę ręczną można grać wszędzie, także na boisku piłkarskim na Orliku.

O tym, że na kompleksach sportowych "Moje Boisko – Orlik 2012" oprócz piłki nożnej, na tartanowym boisku można grać w siatkówkę czy koszykówkę wiadomo od dawna.

Rywalizację chłopaków wygrali uczniowie SP4 w Pszczynie (niebiesko–białe stroje), a wśród dziewcząt zwyciężyły uczennice SP6 w Czarkowie. (fot. POSiR Pszczyna)

W ubiegłym roku pracownicy Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie poszli o krok dalej i postanowili na sztucznej nawierzchni boiska piłkarskiego zorganizować turniej siatkówki, w którym rywalizacja odbywała się równocześnie na trzech boiskach.

Tym razem na pszczyńskim Orliku rozegrano www.spiwatches.com turniej szkół podstawowych w piłkę ręczną. Chociaż planowano grę na boisku tartanowym, ostatecznie zadecydowano,Bell & Ross BR 01–92 Replica że zmagania IV edycji "Szczypiorniaka na Orlikach" odbędą się na… boisku trawiastym. Uczniowie szkół podstawowych zagrali zatem na dwóch specjalnie "wyrysowanych" placach gry. – Dzień wcześniej padał deszcz, a boisko tartanowe schnie dłużej niż trawiaste. To nie był jednak główny powód, dla którego podjęliśmy taką decyzję. Na murawie turniej przebiegał bardzo sprawnie, a uczniowie większą część czasu spędzili grając niż czekając na swoją kolej. Po zakończeniu rozgrywek spotkaliśmy się z bardzo pozytywną opinią na temat turnieju głównego organizatora, Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Prawdopodobnie nasz turniej będzie jedynym, który odbył się na murawie piłkarskiej. Wszędzie grają na tartanie lub w hali – mówi Radosław Jeleń z POSiR–u.

O dziwo na zaproszenie organizatorów odpowiedziały zaledwie cztery szkoły z okolic Pszczyny. Wśród dziewcząt triumfowały zawodniczki SP6 w Czarkowie, zaś w rywalizacji chłopców bezkonkurencyjni byli szczypiorniści SP4 w Pszczynie. Właśnie te szkoły zagrają w kolejnym etapie. – Może było trochę ciasno, ale to sprawiało, że więcej było gry podaniami i ruchu, a mniej kozłowania. Jest to bardzo fajna inicjatywna, w której trzeba brać udział. Uważam, że wszystkie szkoły powinny uczestniczyć w takim turnieju. Żeby się rozwijać, dzieci i młodzież powinny grać nie tylko w piłkę nożną. Ten turniej pokazał, w jaki sposób można wykorzystać Orlika – mówi Michał Grygier, nauczyciel wychowania fizycznego z SP4.

Zwycięzcy powalczą w kolejnym etapie – półfinale wojewódzkim. Turniej finałowy – Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom, odbędzie się w dniach 18–20 czerwca 2015 roku w Krakowie. Mecze o medale zostaną rozegrane 20 czerwca, tuż przed meczem towarzyskim biało–czerwonych z Danią w Kraków Arenie.

"Gazeta Pszczyńska" nr 9, 12 maja 2015r.


lazcoach.com
(Tomasz Kropidło)
Wasze opinie
 
Treść:
Autor:
Wprowadzając komentarz akceptujesz regulamin vortalu SPS24.pl.
Sprawdz również naszą Politykę Prywatności
cyfra
   
Sps24.pl - Infopres.pl - Grupa Terrabit - Graphic project: Przemysław Czabrowski - Programmer: Rafał Oleśkowicz (utf-8, xhtml11.dtd)